Z różnego punktu widzenia Szkoła przyniesie Ci różne korzyści. Spójrzmy na nią przez cztery aspekty: cele osobiste (ciało, umiejętności, osobowość), cele socjalne (relacje z innymi), cele zawodowe (pieniądze, kariera) i cele duchowe (sens życia, samopoznanie).

Wiedza naturopatyczna i psychotroniczna, w tym hunowa służą przywracaniu i zachowaniu zdrowia, i Twoje ciało to podstawowy przedmiot doświadczeń, nauki i wniosków. Oczywiście nie zajmujemy się tylko ciałem fizycznym, ale od niego zaczynamy, jego się trzymamy. Jest dla nas papierkiem lakmusowym.

Nauczysz się jak wieloma sposobami, bez leków i innej chemii, dbać o zdrowie, jak je kontrolować. Czy nie chciałbyś przejąć dużo większej władzy nad swoim zdrowiem? Samo to to dostateczny powód, by rozpocząć naukę.

Poznasz sposoby i zdobędziesz uprawnienia zawodowe, by pomagać także innym, przede wszystkim najbliższym.

Rozwiniesz różne zdolności związane z ciałem, np. manualne, ale nie tylko. Tym, czego nie znajdziesz w zwykłej szkole masażu jest to, że poznasz swoje ciało energetyczne. To podniesie dużo wyżej poziom Twojego zwierzchnictwa nad sferą zdrowia.

Nauczysz się podstawowych technik bioenergetycznych, które są niezbędne dla zdania egzaminu na bioenergoterapeutę (który nie jest przymusowy). Będziesz mógł integrować terapie manualne z bioenergetycznymi, uzyskując tym dużo lepszy efekt.

Uwolnisz się dzięki pracy nad sobą od wielu szkodliwych nawyków, zaczniesz widzieć świat w kolorach, także w kolorach Twojej aury, która przenika i otacza Twoje ciało. Rozwiniesz wrażliwość energetyczną.

Patrz jak wiele dowiedziałeś się o świecie dzięki ciału fizycznemu. Możesz poznać wiele więcej, kiedy zaczniesz używać swojego ciała energetycznego a Twoje odkrycia przerosną potoczne pojęcia o narodzinach, śmierci, chorobie i starości.

Ciało energetyczne i inne ciała subtelne zawierają w sobie możliwości, zwane zdolnościami paranormalnymi, które masz sposobność, dzięki nauce w szkole, uświadomić sobie i aktywować.

Dzięki kontaktowi z tymi, którzy posługują się nimi w pracy zawodowej jako bioenergoterapeuci, uzdrowiciele, doradcy psychotroniczni nabierzesz do nich racjonalnego podejścia, opartego o wieloletnią praktykę, a nie wyssane z palca teorie i nieprawdopodobne historie.

Wiedza, którą zdobędziesz, pomoże Ci także funkcjonować w relacjach z innymi. Zyskasz klucz do przejęcia władzy nad sferą związku i rodziny - nie mówię o władzy nad jej członkami lub partnerem. Przede wszystkim jest to władza nad samym sobą, własnymi energiami, emocjami, myślami i nawykami.

Poznasz metody m.in. Huny służące harmonizowaniu relacji w rodzinie i w związku, w miejscu pracy i wśród innych osób, z którymi coś Cię łączy.

Dowiesz się także jak odblokowywać przepływ pieniędzy, jak pozyskiwać wiedzę w sferze zawodowej, jak poznać swoje talenty i przeznaczenie w tej dziedzinie, jak o nią dbać i jak kontrolować. Możemy przyciągać do siebie ludzi, pomysły, środki, tworzyć okoliczności. Celem nie są pieniądze same w sobie, ale stworzenie takiej ścieżki zawodowej, która będzie spełnieniem Twojej jaźni. Dzięki odkryciu swojej wewnętrznej mocy osiągniesz, oczywiście krok po kroku, szczyty możliwości.

Świadomość ciała energetycznego i innych ciał subtelnych, o których usłyszysz, zupełnie odmiennie orientuje nas na zagadnienia duchowe i sensu życia. Zauważamy iluzję materialistycznych przekonań, otwieramy się na zagadnienia takie, jak reinkarnacja, zbliżamy się do Prawdy przez duże P. Zaczynamy uświadamiać sobie naocznie, a nie intelektualnie, że poza ciałem fizycznym istnieje coś więcej, i że my sami jesteśmy kimś więcej. I to odkrycie ma w dalszej perspektywie największą wartość.

Wszystko, co osiągniesz, osiągniesz dzięki swoim pieniądzom i swojej pracy. Nie będziesz musiał bić pokłonów i przed nikim się kajać. Zapracowałeś na sukces, masz do niego pełne prawo, możesz być z siebie dumny kiedy skończysz Szkołę.

A teraz spójrzmy głębiej prawdziwe w oczy. W Szkole, w przeciągu dziesięciu miesięcy poznasz niezbędne i bezcenne podstawy. Prawdziwa gratka zaczyna się na stopniu mistrzowskim - kursie następującym po szkoleniu pierwszego stopnia.

Szkoła nie dokona niczego za Ciebie i nie zastąpi samodzielnego rozwoju. Przede wszystkim nie wykrzesa z Ciebie inicjatywy.

Bo istnieje ryzyko, że przejdziesz całą szkołę, zaliczysz program, nawet drugiego stopnia, ale niewiele, ostatecznie, to przyniesie. Jeśli nie włożysz, nie wyciągniesz.

Głupiec, choćby przez całe swe życie przestawał z mędrcem, nie więcej rozumie Prawdę, niż łyżka doznaje smaku zupy (Dhammapada, 64, słowa przypisywane Buddzie).