Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/munin/domains/psychotronet.pl/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
wtorek, 24 kwiecień 2018 08:06

Medycyna - królowa nauk

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Życie nie czeka na naukowców, głosi swoją prawdę w sposób bardzo bezpośredni - nierzadko przez cierpienie. Niech kłócą się ci, którzy chcą, na temat zjawisk i zdolności paranormalnych. Jedni niech zaprzeczają, inni niech potwierdzają - kto wolnemu człowiekowi może tego zabronić?

Problemy, jednak, życia każą spojrzeć na różne kwestie inaczej, poza akademickim bełkotem. Są one praktyczne i wymagają praktycznego rozwiązania.

Wiele zawdzięczamy nauce, pod względem rozwiązywania różnych trudności, ale nie przesadzajmy. Nie istnieje ona i nie funkcjonuje niezależnie od ludzi. Jest ona taka, jak my - ograniczona nierzadko, i to przez nasze własne przekonania, przesądy i wierzenia.

Medycyna zrodziła się jako pierwsza, przed filozofią, dała nawet filozofii pojęcia, takie jak arche - zasadza porządkująca ład w ciele. I medycyna zawsze wiedzie prym wśród gałęzi wiedzy - człowiek staje się swoistą miarą wszystkich rzeczy.

Jego zdrowie, życie to kryterium odróżniania tego, czym powinniśmy się zajmować jako istoty poznające, na czym powinniśmy się skupić, a co pominąć. I pod kątem zdrowia nie ma spekulacji na zasadzie sporu o porządek nadprzyrodzony, o zjawiska para lub nie para - realia zdrowia są bezwzględne, jak życie.

Medycyna psioniczna staje się prosto uzasadniona przez aspekty zdrowia, z którymi nie ma dyskusji. Poprzedza ją to, co nazywamy bioenergoterapią - kulejąca, pod wieloma względami niebezpieczna, ale i cenna sztuka oddziaływania terapeutycznego jednego pola bioenergoinformacyjnego na drugie.

Bioenergoterapia stała się jednak przestrzenią dla działalności hochsztaplerów, ludzi groźnych, niemoralnych, zaprzeczających podstawowym zasadom naukowości, mieszających ją z ezoteryką i religią, i jest ona nie do odzyskania dla nauki. Dlatego proponuje się tutaj nową, a raczej na nowo zdefiniowaną medycynę psioniczną (nazwa pochodzi z książki "Psionic Medicine: The Study and Treatment of the Causative Factors in Illness" J. H. Reynera). Nie została ona jeszcze tknięta i wypaćkana łapami naciągaczy, oszołomów i psychopatów seksualnych ze świata ezoterycznego.

Medycyna psioniczna, tak jak medycyna dawna, pierwsza, grecka może dać, i daje bodziec do naukowego uprawiania poznania, które nazywam psioniką. Psychotronika (nazwa tej strony, czyli "Psychotronet" jest poniekąd symboliczna), podobnie jak bioenergoterapia, znalazła się pod wpływem grup ludzi dbających tylko o własny interes zawodowy i mieszających do sztuki, która powinna być absolutnie wolna od wtrętów subiektywnych, zabobony i czyste brednie.

Skuteczność tego, co nazywamy uzdrawianiem, jest wystarczającym przyczynkiem do rozpoczęcia nad nią badań. Zajmuję się nim zawodowo od wielu lat, prowadzę także dokumentację, i nie jest to tylko dokumentacja typu pomogło lub nie. Opisuję w niej zjawiska, które postrzegam na odległość, wykonując sesje uzdrowicielskie metodami Huny - hawajskiego szamanizmu. Standardowa sesja dla klienta trwa u mnie tydzień. Codziennie notuję kilka słów, czasami zdań na temat tego, które czakry są pobudzone, które organy lub sfery życia.

Każdy przekaz jest monitorowany, a ponieważ nauka to ogląd i opis, mam wszelkie prawo do nawiązywania do metody naukowej, czyli takiej, w której ogląd i opis to same jądro - a taką jest każda nauka o charakterze empirycznym. I psionika, wraz z medycyną psioniczną, są, w ukazywanym tu projekcie, czymś właśnie takim; czymś, co - według tego, co mówił twórca logiki, Arystoteles - nie musi być udowadniane, jako że zdań empirycznych się nie udowadnia, one stanowią podstawy wszystkich sądów ogólnych.

Problem istnienia ciała energetycznego, czakr, kanałów energetycznych i innych elementów naszego organizmu, nieznanych powszechnie, jak i niezbadanych przez dotychczasowe nauki, nie jest problemem udowadniania jakichś hipotez - wszystko może zostać uzasadnione w bezpośrednim doświadczeniu, w postrzeganiu, czyli naoczności. Kryterium prawdy, bowiem, jak oczywistość przedmiotowa, dana naocznie, a nie jakieś abstrakcyjne teorie.

Medycyna psioniczna nie jest kwestią wiary lub niewiary, przekonań, poglądów, założeń, ale surowych faktów - surowych jak nowotwory i cała masa innych schorzeń, które wielokrotnie można uzdrowić takimi metodami, jak Huna.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/munin/domains/psychotronet.pl/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2018 08:13

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.